Bruschetta

Bruschetta recept

Hozzávalók:

  1. 8 db szeletelt bagett  vagy ciabatta
  2. 4-5 db paradicsom
  3. 2 gerezd fokhagyma
  4. 1 kis csokor bazsalikom
  5. 1 dl olívaolaj (ebből 2 evőkanál az ízesítéshez)
  6. ízlés szerint só és bors

Elkészítés:

A paradicsomok héján kereszt alakú metszést ejtünk, majd 1 percre forró vízbe tesszük, így gyorsabban meghámozhatjuk. Az paradicsomokat apró kockákra vágjuk. A bazsalikomleveleket egészen finomra vágjuk, hozzáadjuk a paradicsomhoz, sózzuk, borsozzuk, kevés olívaolajjal meglocsoljuk.

A kenyérszeletek mindkét oldalát olívaolajon 1-2 perc alatt megpirítjuk, még melegen bedörzsöljük fokhagymával, mindegyikre halmozunk a fűszeres paradicsomból, olívaolajjal meglocsolva tálaljuk. Még 5 percre érdemes betolni a sütőbe és kicsit megpirítani a bruschettat.

Vissza az előételekhez