Zabpelyhes, mazsolás keksz

Zabpelyhes, mazsolás keksz recept

Hozzávalók:

  1. 1 csésze teljes kiőrlésű liszt
  2. 1 pohár zabpehely
  3. 2 teáskanál sütőpor
  4. 1 teáskanál fahéj
  5. 1 csésze mazsola
  6. 2 evőkanál kókuszolaj (vagy más egészséges olajat, például sáfrány)
  7. 3 tojásfehérje
  8. 2 teáskanál tiszta vanília kivonat
  9. 1/2 csésze méz

Elkészítés

Egy nagy keverőedényben összekeverjük az összes száraz összetevőt. Közepes keverőedényben elkeverjük a nedves összetevőket. Majd öntsük össze a kettőt, és jól keverjük el egy fakanállal. Osszuk 16 részre a kapott tésztát és formáljunk kekszeket belőle, majd helyezzük sütőpapírral bélelt tepsibe. Süssük 350 C°-on 15 percig, vagy amíg aranybarna nem lesz és készen is van a zabpelyhes, mazsolás keksz.

Megjegyzés: Ha a sütemények sütés után keménynek tűnnek, egyszerűen csomagoljuk őket egy éjszakára egy műanyag zacskóba, és reggel megpuhulnak.

Vissza a bűntudatmentes ételekhez