Bolognai ragu, friss házi olasz tésztával

Bolognai ragu, friss házi olasz tésztával recept

Hozzávalók:

2 főre

500 g darált marhahús
1 nagyobb vöröshagyma
300 g hámozott paradicsom konzerv
300 g paradicsom püré
fokhagyma (ízlés szerint 2-3 gerezd)
1 db répa
olasz fűszer keverék, vagy oregano és bazsalikom
1,5 dl száraz vörösbor
olívaolaj
só, bors

Elkészítés:

A vöröshagymát olívaolajon megfuttatjuk, majd ha mar üveges, hozzáadjuk marhahúst. Fehéredésig kevergetjük, majd hozzáadjuk a paradicsom konzerveket, a bort, a répát belereszeljük, és fűszerezzük. Ízlés szerint adunk hozzá fokhagymát. Fedél alatt főzzük legalább 30 percig, majd a fedő eltávolítása után, forraljuk kellő sűrűségűre!

Friss házi olasz tészta recept

Hozzávalók

1 főre

10 dkg liszt
1 db tojás
egy csipet só
0,5 dl víz
egy öntés olívaolaj

Egy tálban a liszt közepére mélyedést formázunk, beleütjuk a tojást. Egy villával kívülről befele körkörös mozdulatokkal, lassan összekeverjük a liszttel. Hozzáadjuk a vizet, a sót és az olajat. Addig keverjük így, amíg egy nedves, de morzsás  állagot nem kapunk. Amint szépen elkeveredett a tészta, és már nincs száraz liszt a tálunkban, borítsuk ki a pultra, és gyúrjuk össze. Amint összeállt, a kész tésztát fóliába tekerve hűtőben pihentessük 10 percet. Pihentetés után meg gyúrjuk át! Nyújtsuk, szaggassuk. A friss tészta vastagságtól függően körülbelül 3-5 perc főzést igényel. Miután megfőtt, keverjük be kedvenc mártásunkkal és kész is a bolognai ragu.

Vissza a húsételekhez