Húspite

Húspite recept

Hozzávalók:

 1. 1 fej vöröshagyma apróra vágva
 2. 1 gerezd fokhagyma, apróra vágva
 3. 2 evőkanál vaj vagy olívaolaj
 4. 600 g darált marha vagy bárányhús
 5. ízlés szerint só, bors
 6. 1 evőkanál szárított oregánó vagy szárított bazsalikom
 7. 4 evőkanál paradicsompüré vagy ajvár
 8. ½ csésze víz

Tészta

 1. ¾ pohár mandula liszt
 2. 4 evőkanál szezámmag
 3. 4 evőkanál kókuszliszt
 4. 1 evőkanál őrölt útifűmag
 5. 1 teáskanál sütőpor
 6. 1 csipetnyi só
 7. 3 evőkanál olívaolaj vagy kókuszolaj
 8. 1 tojás
 9. 4 evőkanál víz

Feltét

 1. cottage cheese
 2. reszelt sajt

Elkészítés

Melegítsük elő a sütőt 175 ° C-ra. Süssük a hagymát és a fokhagymát olívaolajban üvegesre. Adjuk hozzá a marhahúst és süssük össze, fűszerezzük az oregánoval vagy a bazsalikommal és a sóval és borssal. Ezután keverjük bele a paradicsompürét vagy az ajvárt, ami jobban megfelel az ízlésünknek, majd főzzük alacsony hőfokon legalább 20 percig. Amíg a hús megfő, készítsük el a tésztát. A tészta hozzávalóit egy dagasztógépben addig keverjük, amíg golyóvá nem áll össze, ha nincsen otthon dagasztógépünk, kézzel is be tudjuk dagasztani a tésztát.

Helyezzünk egy kör alakú sütőpapírt egy kivajazott 25 cm átmérőjű csatos tortaformába, majd a kinyújtott tésztát illesszük bele és tegyük a sütőbe 10-15 percig. Ezután vegyük ki és töltsük meg a hússal, keverjük össze a cottage cheese-t és a reszelt sajtot és tegyük a tetejére a piténknek. Ezt követően tegyük vissza a sütőbe 30-40 percre az alsó rácsra, amíg a húspite aranybarnára nem sül és már el is készült a húspite.

Vissza a húsételekhez