Zöldségnyárs

Zöldségnyárs recept

Hozzávalók:

1 kis cukkini
1 nagy paradicsom
1 nagy hagyma
12 csiperkegomba
1 Paprika
2 teáskanál olívaolaj
só és bors
chilipor
1 evőkanál édes paprikapor
1 evőkanál szárított kakukkfű
2 evőkanál reszelt sajt vagy 30g parmezán
zöldségleves granulátum (vagy Vegeta)

Elkészítés

A zöldségnyárs elkészítéséhez apró darabokra szeleteljük a paprikát és a cukkinit, a gombát félbe illetve négy részre vágjuk. A hagymánál fontos, hogy először a hosszában felezzük el utána meg így vágjuk nyolc kisebb szeletre. A paradicsomot szeleteljük négyfelé, vájjuk ki és a húsát osszuk szét a már zsírozott tepsiben.

Szúrjuk fel az előkészített zöldségeket és tegyük bele a tepsibe. Alaposan kavarjuk össze az olajat egy kis ásványvízzel, a sóval és a borssal és adjuk hozzá a paprikaport, a chilit és a kakukkfűvet. Ezt a masszát ecseteljük fel a zöldségnyársakra és szórjuk meg ezeket egy kevés fokhagymával és zöldséglevesporral (ill. Vegetával).
Süssük körülbelül 15 percig a 200 fokra előmelegített sütőben. Ezután szórjuk meg a reszelt sajttal, és hagyjuk bent további 5 – 10 percig.

Ha szeretnél még több nyári receptet töltsd le ingyenesen a Teka receptkönyvét!