Sütőben sült fűszerezett diós krumpli

Sütőben sült fűszerezett diós krumpli (2 adag) recept

Hozzávalók:

250g krumpli
1/2 chili
2 fokhagymagerezd
1 evőkanál aprított petrezselyem
1 evőkanál napraforgómag
1 evőkanál dió
1 evőkanál tökmag

bors (ideálisan borsmalomból)
2 evőkanál olíva olaj

Elkészítés

A diós krumpli elkészítéséhez mossuk és hámozzuk meg a krumplit és vágjuk vékony szeletekre. A chilit apró karikákra szeljük. Adjuk a chilit és a krumplit egy edénybe. Ezt követően nyomjuk szét a fokhagymát és keverjük össze a petrezselyemmel, a napraforgómaggal, a dióval és a tökmaggal majd adjuk hozzá a chilis krumplihoz. Tetszés szerint ízesítsük.
A diós krumplit tegyük egy sütőformába majd süssük meg ropogósra a 180 fokra elő melegített sütőben 35-40 percig.

Ha szeretnél még több nyári receptet töltsd le ingyenesen a Teka receptkönyvét!