Krémsajttal töltött sült paradicsom

Krémsajttal töltött sült paradicsom recept

Hozzávalók

500 g paradicsom (kisebb fajta)
15 g fenyőmag
100 g kecskesajt
200 g krémsajt
1 evőkanál reszelt parmezán
friss metélőhagyma
só, bors
rukkola
gyalult parmezán

Elkészítés

A sült paradicsom elkészítéséhez melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Vájjuk ki a paradicsomot és tegyük a húsát külön egy edénybe. Ehhez keverjünk a sajtokat, a reszelt parmezánt, a sót és borsot, valamint a metélőhagymát. A fenyőmagot serpenyőben kicsit megpirítjuk. Ezután belehelyezzük a töltött paradicsomokat a sütőformába és megszórjuk a magvakkal. Addig süssük, amíg a legfelsőbb réteg meg nem pirult.

A sült paradicsomot tálaljuk rukkolával és parmezánnal.

Tipp: Balzsamecettel még finomabb!

Ha szeretnél még több nyári receptet töltsd le ingyenesen a Teka receptkönyvét!