Töltött sült gomba

Töltött sült gomba recept

Hozzávalók:

9 nagy gombafej
250g metélt hús
1 kis cukkini
5 hagyma2 gerezd fokhagyma
30g szalonna
5 lap sajt
fűszerek ízlés szerint, friss petrezselyem, só és bors
olívaolaj

Elkészítés

Melegítsük elő a sütőt 200 fokra.
Dolgozzuk össze a metélt húst a hagymával, a préselt fokhagymával, a kockára vágott szalonnával, valamint a cukkínivel. Majd fűszerezzük be és adjuk hozzá a petrezselymet is. Süssük kis adagokban serpenyőben minden oldalról 10 percen át. Közben pucoljuk meg a gombát, távolítsuk el a szárát és töltsük bele a serpenyőben megsütött húst. A töltött gombát ecseteljük be olívaolajjal, tegyük rá a sajtot és tegyük be a sütőbe. Süssük 180 fokon 30 percig.

Ha szeretnél még több nyári receptet töltsd le ingyenesen a Teka receptkönyvét!