Csőben sült tenger gyümölcsei

Csőben sült tenger gyümölcsei recept

Hozzávalók:

300 g fagyasztott tenger gyümölcsei mix
500 g kagyló (héjában)
5 szárított paradicsom
2 sárga paprika
1 édeskömény
2 vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
fél csokor friss kakukkfű
citromlé
4 evőkanál fekete oliva
tengeri só és bors
édespaprikapor
1 evőkanál olívaolaj

Elkészítés:

Olvasszuk ki a tenger gyümölcseit a csomagoláson feltüntetett leírás szerint. Mossuk meg a kagylókat és melegítsük elő a sütőt 200 fokra. Aprítsuk a paradicsomot és a paprikát, majd szeleteljük fel az édesköményt, illetve a hagymát. Vágjuk apróra a fokhagymát és a kakukkfüvet. Ezt követően keverjük össze az eddig felsorolt hozzávalókat és fűszerezzük ízlés szerint. Vágjunk ki 4 darab, 40×40 cm nagyságú sütőpapírt és ecsetlejük be olajjal, majd osszuk el a tengeri gyümölcsöket négyfelé a sütőpapírokon. Hajtsuk össze a sütőpapírt, formázzunk kis csomagokat és süssük 20 percig 180 fokon.

Ha szeretnél még több nyári receptet töltsd le ingyenesen a Teka receptkönyvét!