Rakott zöldség sajttal

Rakott zöldség sajttal recept

Hozzávalók

4 répa
1-2 cukkini
3 paprika
1/2 csokor zöldhagyma
2 gerezd fokhagyma
olívaolaj
1 dl fehérbor
só, bors, oregánó (szárítva), majoránna (szárítva)
250 ml tejszín
1 tojás
50g sajt
vaj ( a tepsihez)

Elkészítés

A rakott zöldséghez először mossuk meg a répát és a cukkinit, majd szeleteljük fel vékony, de széles csíkokra. Mossuk meg a paprikát és vágjuk fel vékony karikákra. A zöldhagymát is vágjuk csíkokra, a fokhagymát pedig aprítsuk fel.

Melegítsük elő a sütőt 180 fokra.

Forrósítsuk fel az olívaolajat egy serpenyőben és dinszteljük meg a fokhagymát, illetve a hagymát. Öntsük fel egy kis fehérborral és adjuk hozzá a zöldségeket, melyeket rövid ideig átsütünk. Ízlés szerint sózzuk és borsozzuk, majd szórjuk meg oregánóval és majoránnával.

Keverjük össze a tejszínt a tojással.

Tegyük bele a zöldségeket egy kivajazott sütőedénybe és a tejszínes öntetet egyenletesen elosztva öntsük rá. Szórjuk meg reszelt sajttal és tegyük be a sütőbe 25 percig és el is készült a rakott zöldség sajttal.

Ha szeretnél még több nyári receptet töltsd le ingyenesen a Teka receptkönyvét!