Zellerchips

Zellerchips recept

Hozzávalók

2 zeller
olívaolaj
só, fűszerpaprika, chili, ízlés szerint

Elkészítés

A szénhidrátcsökkentett zeller chips egy igazi alternatíva a hagyományos, kalóriadús chipsekkel szemben! Adagonként csak 40 kalóriát tartalmaz, amely körülbelül az ötöde a boltban forgalmazott chipseknek.

a zeller chips elkészítése:

Hámozzuk meg a zellert és vágjuk fel egyenletes, hajszálvékony szeletekre, majd melegítsük elő a sütőt 200 fokra és helyezzük a zellerszeleteket egy sütőpapírral borított tepsibe. Figyeljünk arra, hogy ne egymásra tegyük a szeleteket. Ecseteljük be a zellerszeleteket olívaolajjal és ízesítsük tetszés szerint, ezután 15 percre tegyük be a sütőbe és el is készült a zellerchips.

Tipp: Ez a recept céklával is tökéletes!

Ha szeretnél még több nyári receptet töltsd le ingyenesen a Teka receptkönyvét!