Kacsacomb káposztás gnocchival

Hozzávalók 5 adag:
5db pecsenye kacsacomb
fűszersó
Kukta, de persze sima lassú főzés is hatásos lehet!
2 kg burgonya
0,7 kg liszt
3 tojás
1 fej káposzta
5 narancs
10 dkg vaj

Kacsa készítése:
A kacsacombokat megtisztítjuk, majd fűszerezést követően kuktában 45 percig főzzük. Amennyiben nincs kukta a háznál, másfél óráig lassú egyenletes forrással megfőzzük. Amíg a kacsa fő a gnocchit is elkészítjük.

Gnocchi készítése:
A káposztát lereszeljük, és kevés borssal serpenyőben lepirítjuk.
A burgonyát megfőzzük, majd miután kihűlt, krumpli nyomón átpasszírozzuk. Hozzáadjuk a lisztet, a káposztát és a tojást. Óvatosan egy homogén tésztát készítünk belőle, majd hengereket formálunk és szaggatjuk, formázzuk. Lobogó sós vízben 3-4 percig főzzük a gnocchit, majd a serpenyőben kacsazsírban meg is pirítjuk.

Mártás:
Egy edénybe reszeljük a gyömbért. Ezt követi a narancs héja és leve is. Lassan sűrűre forraljuk, majd 10 dkg vajjal besűrítjük.

Tálalás előtt a kacsák bőrét sütőben, grill üzemmódban megpirítjuk.

Ropogós bőrrel felfele, gnocchi ágyon, narancs mártással nyakon öntve tálaljuk.

Ha szeretnétek egy igazán jó menüsort összeállítani, próbáljátok ki levesünket és desszertünket is:

Sütőtök krémleves

Kakaós kevert süti körtével