Almás fahéjas muffin

A gyorsaság ma már elengedhetetlen a konyhában, így ha az embernek nem sok ideje valami finomság elkészítésére, feltétlenül ajánljuk, hogy próbáld ki az abszolút őszies hangulatú almás fahéjas muffint, mely a Teka sütőiben sec-perc alatt elkészül, és örömöt szerez az egész családnak.

Hozzávalók:

  • 20 dkg liszt
  • 20 dkg cukor
  • 15 dkg vaj
  • 2 db tojás
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • 3/4 csomag sütőpor
  • 2 db alma
  • 1 dl tej
  • 1 mk fahéj

Elkészítés:

A vajat, a tojásokat, a cukrot és a vaníliás cukrot robotgéppel összekeverjük.

Hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, majd a tojást, a tejet, a fahéjat, egy kevés vaníliaaromát és a lereszelt és kinyomkodott almát. Alaposan összekeverjük, majd a masszát muffinsütő papírral kibélelt muffinformába töltjük. 180 fokra előmelegített sütőben 25 perc alatt készre sütjük.