Pisztráng fűszeres kéregben

Hozzávalók, 2 adag:

 • 1 pisztráng (2 filé)
 • 2 közepes édesburgonya
 • 1 nagyobb édeskömény
 • 3-4 szem boróka bogyó
 • 3-4 szem szegfűbors
 • 15 szem hántolt, sózott pisztácia
 • 5g egész színesbors
 • 5g egész koriander mag
 • Durva só

Citrusos vajmártás:

 • 125g vaj
 • 1 citrom
 • bors

Ha biztosra akarsz menni, nézd meg videónkat, hogyan készül ez az ízletes fogás!

Pisztráng fűszeres kéregben

Ezt imádni fogják otthon! Ha tudni szeretnéd, hogyan készül az észbontóan finom, fűszeres kéregben sütött karácsonyi pisztráng, akkor ezt a videót nézd meg! Ugye, hogy nem is olyan nehéz tökéletes halat sütni az ünnepekre? Kövesd a séfünk receptjét, és neked is sikerülni fog! A receptet a Teka Főzőiskola oldalán megtalálod:https://goo.gl/cQrg7T

Közzétette: Teka Magyarország – 2017. december 11.

 

A fűszereket mozsárban összetörjük, tányérra szórjuk, majd az olíva olajjal megkent halfiléket bőrrel lefele belenyomkodjuk. Alaposan járjon végig a kezünk a hal minden szegletén, hogy egyenletes kérget kapjunk. Amint ez kész, tegyük félre a hűtőbe.

Az édesburgonyát meghámozzuk, majd nagyjából 1 cm-es karikákra vágjuk. Az édesköményt tetszés szerint felaprítjuk.

Tepsibe szépen egymásra tesszük a karikákat, majd köré szórjuk az édesköményt, sózzuk, és egy kevés olíva olajjal meglocsoljuk.

Sütőbe tesszük, 180 fokra, alsó felső sütési módban, alufóliával lefedve sütjük, pároljuk 35-40 percig.

Közben vajat hevítünk, és a pisztráng filéket, bőrrel lefelé szépen egyenletesen átpirítjuk. Addig csináljuk ezt, amíg szépen egyenletesre sül a fűszeres kérgünk.

Az első pár percben gyengén nyomjuk le a halat a serpenyőben, nehogy felpúposodjon. Miután megpirult, helyezzük bőrrel felfelé a már majdnem kész köretünkre, és tegyük vissza sütőbe, ugyanígy 180 fokra, immár fedés nélkül további 6-7 percre.

Ez idő alatt a hal megsül, de szaftos marad, míg a kéreg remek ropogósságot kölcsönöz neki.

A mártás;

Magas falú serpenyőben, vagy egy gyorsforralóban olvasszunk vajat, vigyázzunk ne égjen meg! Facsarjuk ki egy nagyobb citrom levét, és a hőforrásról lehúzva, folyamatos kevergetés mellett, csurgassuk hozzá a citrusunk levét, amikor az egyveleg elkezd sűrűsödni, megtörtént az emulzió, készen vagyunk. Ízlés szerint ízesítsük sóval borssal.

Tálalás;

Halmozzunk egymásra 3-5 édesburgonya tallért, köré pár darabka köményt, fektessük rá bőrrel felfele a filénket, óvatosan öntsük nyakon a mártásunkkal. Végezetül egy csipet durvára vágott petrezselyemmel díszítjük. Jó étvágyat!