Szedres cékla krémleves

Hozzávalók

0,5 kg cékla
1 doboz friss vagy egy zacskó mirelit szeder
kb. 1 l alaplé

 

Elkészítés

Első lépésként a céklát a héjában megfőzzük, ezután meghámozzuk, és végül egy turmixgépben az alaplével együtt pürésítjük.
Ezt követően alaposan átnyomkodjuk a szedret egy passzírozón, és az így kapott pépet hozzákeverjük a céklához. A kívánt sűrűséget az alaplé hozzáadásával állítjuk be, és csak ezután ízesítjük sóval és borssal. A tálaláshoz érdemes a leves tetejére valami ropogós finomságot szórni – ez lehet akár pirított kenyérdarabkák is, vagy mogyoró. Mi ez utóbbit választottuk!

Ha szeretnétek egy igazán jó menüsort összeállítani, próbáljátok ki főételünket és desszertünket is:

Lazac en croute újkrumplival és hollandi mártással

lazac

Máktorta, fűszeres mascarpone-val

máktorta